english

RUSZA AKCJA POMOCY ZALANYM BIBLIOTEKOM

W wyniku majowych powodzi w województwie śląskim wiele bibliotek pozostało bez książek. W tych, które mniej ucierpiały, księgozbiór jest w opłakanym stanie. Brakuje praktycznie wszystkiego, od książek naukowych, przez lektury szkolne po bajki i zwykłe „czytadła”, chętnie wypożyczane w małych miejscowościach. Biblioteki w regionie apelują o pomoc! Na apel bibliotek odpowiedziała Silesia City Center i już od 1 września organizuje akcję „Podaruj książkę. Odbuduj bibliotekę powodzianom”.

Już od 1 września rusza akcja „Przynieś książkę. Odbuduj bibliotekę powodzianom”. – Każdy z nas ma w domu lektury szkolne pamiętające jeszcze czasy naszej podstawówki, bajki, z których dzieci już wyrosły, książki, które zalegają i kurzą się, gdzieś w kartonach. Poszukajmy w tym wartościowych pozycji i przynieśmy je do Silesia City Center. Potrzebne są lektury szkolne, bajki, ale także zwykłe książki – powieści, albumy, atlasy. Każda z książek to cegiełka, którą możemy ofiarować na odbudowę – mówi Tomasz Pietrzak z Biura Prasowego Silesia City Center.

Silesia City Center specjalnie wybrała małe miejscowości w województwie śląskim. Lista została skonsultowana z Biblioteką Narodową. Zapytaliśmy, gdzie jest największy problem. Okazało się, że w tych małych miejscowościach, na których rzadko skupiają się media i akcje pomocy. Tam często życie kręci się wokół bibliotek. Romanse, kryminały, thrillery przechodzą z rąk do rąk.

Akcja „Przynieś książkę. Odbuduj bibliotekę powodzianom” ma za zadanie pomoc w uzupełnieniu księgozbioru bibliotek na terenach popowodziowych. Zbiórka organizowana przez Silesia City Center, przy wsparciu Empiku i Saturna, potrwa do 12 września. Od środy, 1 września na terenie Silesia City Center przed wejściem do Empiku ustawione zostaną kosze na książki. 

powrót

Silesia City Center, ul. Chorzowska 107, 40-101 Katowice

informacja +48 32 605 00 00, recepcja +48 32 605 00 10, faks +48 32 605 00 12, biuro: biuro@ehl-pl.com

Copyright © 2011 Silesia City Center. All rights reserved.

wykonanie PLEJ